O konferencji

Witamy na stronie III Ogólnopolskiej Konferencji Noszenia Dzieci. Pierwszej i jedynej tego typu konferencji babywearingowej w naszym kraju.

Zeszły rok pokazał, jak ogromne znaczenie miało dla was wrześniowe spotkanie. Jak ogromną moc do pracy Wam dało, co nas bardzo cieszy. Wzięliśmy sobie do serca wasze zeszłoroczne uwagi i spostrzeżenia, dlatego wierzymy, że tegoroczna Konferencja będzie miała jeszcze większą moc!

Jak co roku mamy dla Was kilka nowości. Chcielibyśmy, aby nową tradycją Konferencji stało się przyznawanie „Noszące Anioły”. Ta nagroda będzie stanowiła wyróżnienie dla osoby, która swoją działalnością przyczynia się do krzewienia idei chustonoszenia w naszym kraju. Niesienie tego kaganka oświaty chustowej nie jest łatwe, dlatego uważamy, że takie osoby warto nagradzać.

Kolejna nagroda, jaką zdecydowaliśmy się przyznać, to wyróżnienie dla najlepszego Fotografa Babywearingowego. Fotografia Babywearingowa staje się coraz popularniejsza, a zdjęcia które podczas takich sesji powstają często zapierają dech w piersiach. Widzimy na nich piękne chusty, krajobrazy oraz szczęśliwych rodziców i przeurocze dzieci. Kogo brakuje do dopełnienia tego sielankowego obrazka? Fotografa rzecz jasna! Stoi sobie niemalże anonimowo za aparatem, a to on wykonuje kawał solidnej roboty! Warto zatem ich poznać i nagradzać. W tym roku nie lada gratka Was czeka- fotograf, który zwycięży w plebiscycie będzie mógł pochwalić się swoimi pracami podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Noszenia Dzieci. Oj, będzie na czym zawiesić oko…

Dla tych, co lubią patrzeć szykuje się kolejna atrakcja- będziecie mogli na własne oczy na żywo zobaczyć, w jaki sposób powstaje ręcznie tkana chusta. Swoją obecnością zaszczyci nas jedna z czołowych polskich tkaczek ręcznych, oczywiście w towarzystwie swojego krosna.

Po raz kolejny udało nam się zbudować interdyscyplinarny zespół wysokiej klasy specjalistów z różnych dziedzin nauki. Spotkacie tutaj trenerów i doradców noszenia ze szkół: Akademia Noszenia Dzieci, Szkoła Noszenia ClauWi oraz Die Trageschule oraz lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów NVC, producentów chust i nosideł… W tym roku swoją obecnością zaszczyci nas kilku zagranicznych gości. Przyjedzie do nas Lenka Cenigova Gajarska, dla której nawet brak przedramienia prawej ręki nie przeszkadza w chustonoszeniu. Nasz drugi zagraniczny gość to wielkie nazwisko w chustoświecie, Tina Hoffmann, właścicielka legendarnej marki Didymos produkującej chusty od 1972 roku. Będziecie mieli możliwość wysłuchania wykładu przygotowanego przez Tinę specjalnie dla Was oraz uczestniczenia w jej warsztacie.

Możecie zatem liczyć na dialog międzyszkolny na wysokim merytorycznie poziomie.

W tym roku również dzielimy się dobrą energią i dzięki wsparciu sponsorów udało nam się zorganizować loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego dziecka, o czym szerzej opowiemy Wam wkrótce.

Oprócz strawy duchowej, mamy dla was również, coś dla ciała. Uczestnicy konferencji otrzymają możliwość zakupu chusty tkanej specjalnie na to wydarzenie. Tego dnia będzie z nami również wielu producentów chust i nosideł, którzy nie omieszkają zaoferować wam swoje produkty w specjalnych cenach. Będą również konkursy z nagrodami.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU. DO ZOBACZENIA W POZNANIU!