Paneliści

Anna Furmaniuk – Wiceprezes Zarządu Fundacji Matecznik. Instruktor szkoły rodzenia i masażu Shantala, doradca noszenia ClauWi®. Jedna z założycielek Stowarzyszenia „Poznań w chuście”, pomysłodawczyni „bliskościowej” szkoły rodzenia Gaja. Autorka Projektu MAMY PRAWA!. Uczestniczka szkoleń, kursów i konferencji organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku. Entuzjastka naturalnego porodu i naturalnego rodzicielstwa. Prywatnie mama trzech Córek i żona jednego męża. Domatorka. Ze zdumieniem odkryła, że potrafi czerpać przyjemność ze sprzątania, pieczenia ciast, pielenia trawnika i patrzenia na ogień w kominku.

 

Kaja Kojder-Demska – Psycholożka, etnolożka. Interesuje się kwestiami związanymi z rodzicielstwem, socjalizacją pierwotną, wpływem czynników kulturowych na postrzeganie rozwoju, potrzeb oraz oczekiwań niemowląt.

 

 

 

Magdalena Szyszka – Prawniczka, właścicielka kancelarii adwokackiej, Doradczyni Noszenia Dzieci AND. Mama Gabrysia. Nie widzi od urodzenia, ale brak jednego zmysłu nie przeszkadza jej w osiąganiu kolejnych celów życiowych.

 

 

 

Justyna Kwiatkowska – pomaga pasjobiznesmenkom generować coraz wyższe dochody bez poczucia wstydu. Autorka programu online Zadbana Finansowo. Przedsiębiorca, matka, kobieta o wielu zainteresowaniach, lubi wyzwania. Prowadzi blog, na którym edukuje i inspiruje do zarabiania na swojej pasji, www.pracowniasukcesu.com

 

 

Sylwia Misiak – akredytowana doradczyni po szkoleniach Akademii Noszenia Dzieci. Mama Oli i Alicji. Z rodzicami pracuje od 2011 roku, a jej przygoda z Rodzicielstwem Bliskości trwa do narodzin pierwszej córeczki w 2008. Działa na terenie Zielonej Góry i południa województwa lubuskiego, prowadząc zajęcia w szkołach rodzenia m.in. w Zielonej Górze, Żaganiu, Sulechowie. Współzałożycielka Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO, wiceprezeska Stowarzyszenia Przestrzeń 4a. Współtwórczyni powstającego w Zielonej Górze Centrum Bliskości. Sylwia jest także certyfikowaną instruktorką masażu Shantala, promotorką karmienia piersią, instruktorką aktywnej szkoły rodzenia.

 

Wojciech Wala – zawodowo HR Business Partner a sportowo gracz rugby na wózkach inwalidzkich. Dojeżdżający tata małej Ani. Zakochany w spacerach z córeczką w nosidle na plecach. Swoją przygodę za namową mamy Ani zaczynał z chustą – do dziś sam nie zawiąże ale do noszenia pierwszy.

 

 

Lenka Cenigova Gajarska – Pochodzi ze Słowacji. Reprezentowała swój kraj w skoku w dal na Paraolimpiadzie. Zakochana w swojej córce i w chustach. Mimo braku prawego przedramienia, na swoich filmikach umieszczanych w serwisie You Tube pokazuje, że można idealnie wiązać chustę. Nie istnieje dla niej słowo „Niemożliwe”. Właścicielka w firmie Lenka Carriers

 

 

Barbara Baranowska – położna, dla której praca jest pasją i nauczycielem. Lubi studentów i lubi uczyć. Obcowanie z rodzinami czekającymi na dzieci, wydającymi  je na świat i tulącymi z miłością utwierdza ją co dzień, że to co robi ma sens. Pierwszy, cielesny kontakt po porodzie matki i dziecka bez względu na sposób przychodzenia na świat, to dla niej wyzwanie naukowe i praktyczne. Mama trzyletniej cudownej Halszki wciąż chustonoszonej i karmionej piersią, a jednocześnie całkowicie niezależnej małej kobiety.

 

Barbara Inglot – mgr fizjoterapii. Fizjoterapeuta dziecięcy z wykształcenia i z zamiłowania z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Dużym sentymentem darzy niemowlęta fascynując się ich rozwojem psychoruchowym co przekłada się w praktyce na wspieranie prawidłowego rozwoju i/ lub terapię jego zaburzeń. Terapeuta metody NDT Bobath dla Dzieci z ukończonym kursem NDT Bobath Baby dla Niemowląt, Terapeuta metody Integracji Sensorycznej, terapeuta metody PNF, instruktor masażu Shantala, Doradca Chustonoszenia.

 

Anna Jakóbik – fizjoterapeutka zafascynowana obszarem kobiecego dna miednicy. Certyfikowana Terapeutka Uroginekologiczna i Terapeutka treningu dna miednicy wg koncepcji BeBo®. Redaktorka Kwartalnika Laktacyjnego. Miłośniczka zdrowego jedzenia, po studiach z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego. Z pasji Instruktor Masażu Shantala i Doradca Noszenia ClauWi®. Zawodowo związana z Centrum Medycznym „Żelazna” w Warszawie, gdzie wspiera kobiety w ramach jedynego w Polsce Programu Wczesnej Rehabilitacji Poporodowej oraz podczas indywidualnej terapii w Przychodni św. Zofii. Zamotana w chusty – kiedyś prywatnie, obecnie głównie warsztatowo. Szczęśliwa żona i mama 4-letniej Gabrysi i 2,5-rocznej Oli.

 

Tina Hoffmann – właścicielka marki Didymos. córka założycielki firmy- Eriki Hoffmann. To właśnie narodziny Tiny i Lisy (siostry bliźniaczki) natchnęły Erikę do zbudowania firmy Didymos, która działa nieprzerwanie od 1971 roku. Tradycja noszenia dzieci w chustach została jej przekazana od matki i jest dla niej czynnością bardzo naturalną. Jest legendą samą w sobie. Swoją wiedzą na temat noszenia dzieci w chustach oraz technologii tkackiej mogłaby obdarzyć bardzo wielu ludzi i dla każdego by starczyło 😉

 

Nora de Stael – Właścicielka  i trenerka szkoły szkolącej doradców noszenia dzieci w Szwajcarii (Trageschule Schweiz). Położna z zawodu. Praca z niemowlętami jest jej pasją. Stara się nieustannie podnosić swoje kompetencje, pogłębiając swoją wiedzę na polu międzynarodowym. W pracy, stara się szukać takich rozwiązań, które są praktyczne, odpowiednio dobrane do umiejętności i potrzeb rodziców, ale też bezpieczne dla dziecka. Noszenie dzieci postrzega jako proces ewolucyjny, który zmienia się na przestrzeni lat, w czasie których optymalizacji ulega technologia noszenia i urządzeń do noszenia dzieci, doszkalana jest sztuka noszenia dzieci, poszerza się wiedza na ten temat i polepsza komunikacja z rodzicem. Jest autorką wielu artykułów zgłębiających temat noszenia dzieci. Wspiera firmy w opracowywaniu produktów dla niemowląt. Zaangażowana w uznanie zawodu doradcy noszenia dzieci na arenie międzynarodowej.

 

Ewa Sól – Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem branży e-commerce. Świadczy pomoc prawną przy powoływaniu do życia przedsiębiorstw o różnych profilach działalności i portali internetowych oraz doradza podczas ich bieżącego funkcjonowania, także w zakresie prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej i ochrony danych osobowych. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie doradztwa w sprawach korporacyjnych, w tym w przedmiocie przekształceń i połączeń. We współpracy z Fundacją Matecznik pomaga młodym rodzicom mierzyć się z zawiłościami prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w ramach projektu MAMY Prawa. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch wspaniałych chłopców, których nosi w chuście od pierwszych tygodni życia. Stara się szerzyć idee Rodzicielstwa Bliskości, a macierzyństwo i pracę zawodową łączyć z pasją – wspinaczką sportową.